მიხეილ ოსაძე მიხეილ ოსაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 23-03-1943

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №35 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვ.ი.ლენინის სახელობის საქართველოს შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • რკინიგზის ტრანსპორტის ელექტროფიკაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტრო, მინისტრის პირველი მოადგილე (1992 - 1993)
  • საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების კომიტეტში სხვადასხვა თანამდებობებზე (1969 - 1992)
  • ტრანსპორტის პროექტირების კავკასიის სახელმწიფო ინსტიტუტის ინჟინერი (1968 - 1969)
  • სამმართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის სტუდენტი (1962 - 1967)
  • რკინიგზის ტექნიკუმის სტუდენტი (1960 - 1962)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    ცალკეული თანამდებობის პირების ქმედებათა კანონირების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (10-10-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    სამართალდამცავი ორგანოების ზოგიერთი თანამდებობის პირის ანტიკონსტიტუციურ ქმედობათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (16-04-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის წევრის დ. ზეიკიძის განცხადების შემსწავლელი დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (15-10-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    იაპონია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (28-12-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (14-06-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    უშიშროების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (12-12-1999 - 22-04-2004)