გრიგოლ პაიჭაძე გრიგოლ პაიჭაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 09-11-1941

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს გენპროკურატურის პარლამენტთან ურთიერთობისა და კანონშემოქმედებითი საქმიანობის საკოორდინაციო სამსახურის უფროსი (1997 - 1999)
  • საქართველოს გენპროკურორის მოადგილე (1993 - 1997)
  • საქართველოს მინისტრთა კაბინეტი, განყოფილების გამგის მოადგილე (1993)
  • საქართველოს რესპუბლიკის მინისტრთა კაბინეტის სახელმწიფო კანცელარიის უშიშროებისა და სამართალდამცავი ორგანოების მუშაობის სახელმწიფო მრჩეველი (1992 - 1993)
  • რუსთავის სახალხო სასამართლოს თავმჯდომარე (1987 - 1992)
  • რუსთავის კპ ადმინისტრაციული ორგანოების განყოფილების გამგე (1981 - 1987)
  • საქართველოს სახალხო კონტროლის კომიტეტი, ინსპექტორი (1974 - 1981)
  • საქართველოს კპ გარდაბნის რაიკომი, აგიტაცია-პროპაგანდის განყოფილების ინსტრუქტორი (1973 - 1974)
  • თბილისის ლენინის სახელობის რაიონის პროკურატურის გამომძიებელი (1966 - 1973)
  • მარნეულის პროკურატურის სტაჟიორ-გამომძიებელი, გარდაბნის პროკურატურის გამომძიებელი (1966)
  • თბილისის 26 კომისრის სახელობის რაიონის სარემონტო კანტორის მუშა (1958 - 1963)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა, კანონიერებისა და ადმინისტრაციული რეფორმების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (17-05-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    გადასახადებისა და შემოსავლების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 07-06-2002)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 07-06-2002)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ენერგეტიკის დარგში შექმნილი კრიზისული მდგომარეობის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისიის თაობაზე - კომისიის წევრი (02-03-2001 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ბენილუქსის ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)