ზურაბ ქაფიანიძე ზურაბ ქაფიანიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-04-1937

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს შოთა რუსთაველის სახელობის თეატრალური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამსახიობო
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ქუთაისის წულუკიძის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფილოლოგი

სამუშაო გამოცდილება

  • კინოსტუდია „ქართული ფილმი“ მსახიობი (1964 - )
  • ქუთაისის ლ.მესხიშვილის თეატრის მსახიობი (1960 - 1964)
  • შოთა რუსთაველის სახელობის თეატრალური ინსტიტუტი (1956 - 1960)
  • წულუკიძის სახელობის პედაგოგიური ინსტიტუტი სამხედრო კათედრის ოფიცერი (1956 - 1960)

საპატიო წოდება

  • საქართველოს სახალხო არტისტი
  • შოთა რუსთაველის სახელობის პრემიის ლაურეატი
  • უკრაინის საპატიო მოქალაქე

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თავისუფლება“ - ფრაქციის წევრი (25-12-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „XXI საუკუნე“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „XXI საუკუნე“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-03-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-10-2000 - 20-03-2002)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    თვითმმართველობისა და რეგიონალური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 10-12-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ირანის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)