იოსებ ხარატიშვილი იოსებ ხარატიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-01-1923

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ყვარელი

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი "მშვიდობა"
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამრეწველო და სამოქალაქო მშენებლობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახაგრომრეწვის კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (1990 - 1992)
  • საქართველოს სასოფლო მშენებლობის მინისტრის პირველი მოადგილე, მინისტრი (1966 - 1990)
  • ცეკავშირის ტრესტ „საქკოოპმშენის“ მმართველი (1957 - 1968)
  • საქართველოს კვების მრეწველობის სამინისტროს კაპიტალური მშენებლობის სამმართველოს მთავარი ინჟინერი, სამმართველოს უფროსი (1953 - 1957)
  • საფოსტო ყუთი N149, კაპიტალური მშენებლობის სექტორის გამგე (1950 - 1952)
  • ჰიდრო-ტექნიკურ ნაგებობათა სამეცნიერო საკვლევო ინსტიტუტის ასპირანტი (1948 - 1950)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • საინჟინრო აკადემიის წევრ-კორესპონდენტი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-1998)

დამატებითი ინფორმაცია

ლენინის ორდენი ოქტომბრის რევოლუციის ორდენი შრომის წითელი დროშის ორდენი სსრკ-ის მინისტრთა საბჭოს პრემიის ლაურეატი აფხაზეთის დამსახურებული ინჟინერი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „თანადგომა“ - ფრაქციის წევრი (15-10-2001 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 15-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    თანხმობა - ფრაქციის წევრი (15-09-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    ფრაქცია " დემოკრატიული კავშირი" - ფრაქციის წევრი (31-03-1993 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    მრეწველობის, მშენებლობის, ენერგეტიკის, ტრანსპორტის, კავშირგაბმულობისა და კომუნალურ მეურნეობის კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    აგრარული კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ჩინეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი იაპონიის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    იაპონია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    მაჟორიტარი დეპუტატების საკოორდინატორო საბჭო - საბჭოს წევრი (12-02-2001 - 22-04-2004)