გიორგი ჯაყელი გიორგი ჯაყელი
  • დაბადების თარიღი
  • 08-01-1963

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • სამგორი

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ლენინგრადის კულტურის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • კულტურულ-საგანმანათლებლო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „კოლხის“ გენერალური დირექტორის მოადგილე (1992 - 1995)
  • საქართველოს მშვიდობისა და თავისუფლების პარტიის თავმჯდომარის მოადგილე (1991 - 1992)
  • თბილისის საცდელი ქ-ნის „აგრეგატის“ უფროსი ინჟინერი, საქარხნო რაისაბჭოს აღმასკომის მ/საბჭოს თავმჯდომარე (1989 - 1990)
  • საქალაქო კულტურის სახლი, სამხატვრო ხელმძღვანელი (1983 - 1989)
  • რადიოტელეცენტრი (1982 - 1983)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1980 - 1982)
  • რესპუბლიკური მებოცვრეობის ფირმა მეურნეობის მუშა (1979 - 1980)

დამატებითი ინფორმაცია

მედალი მამაცობისათვის მედალი ავღანელი ხალხისაგან

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 08-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (20-11-1999 - 29-10-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (02-04-2001 - 22-04-2004)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 02-04-2001)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 01-05-1996)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ხმის დამთვლელი დროებითი კომისიის არჩევის შესახებ - კომისიის წევრი (09-11-2001 - 10-11-2001)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (10-03-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (06-02-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 06-02-1996)
  • arrow
    დოლიძის წინააღმდეგ წამოყენებული ბრალდების შემსწავლელი დროებითი საგამომძიებო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი დიდი ბრიტანეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატები - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების ორგანოების საქმიანობაზე საპარლამენტო კონტროლის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (02-04-2001 - 04-11-2002)
  • arrow
    სახელმწიფო უშიშროების ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (24-06-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    ვეტერანების საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 06-09-1996)