გერმანე ფაცაცია გერმანე ფაცაცია
  • დაბადების თარიღი
  • 20-08-1951

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: აფხაზეთის დეპუტაცია
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

(04-11-1992 - 25-11-1995)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „ქართველ ტრადიციონალისტთა კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფილოსოფია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს წევრი (1991 - 1992)
  • საქართველოს ეროვნული პოლიტიკური ისტორიისა და თეორიის ინსტიტუტის დირექტორი (1991)
  • საქართველოს კპ ცკ-ის საქმეთა მმართველობის გან-ის გამგე (1990 - 1991)
  • ისტორიის ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1984 - 1990)
  • მასწავლებლების მომზადების ცენტრის უფროსი მასწავლებელი (1983 - 1984)
  • ფილოსოფიის ინსტიტუტის ლაბორანტი (1977 - 1983)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ლაბორანტი (1973 - 1975)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი - ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (30-04-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (01-02-2002 - 30-04-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი - ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (12-11-2001 - 01-02-2002)
  • arrow
    ფრაქცია „ახალი აფხაზეთი და ქრისტიან დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (15-05-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1999 - 15-05-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „აფხაზეთი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (25-11-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია "19 თებერვალი" - ფრაქციის წევრი (27-03-1995 - 25-11-1995)

კომიტეტი

  • arrow
    სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნულ ურთიერთობათა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 08-12-1999)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 28-03-2003)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (02-05-1997 - 17-10-1997)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 02-05-1997)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 31-12-1995)

კომისია

  • arrow
    თავდაცვისა და ეროვნული უშიშროების კომისია - კომისიის წევრი (01-07-1993 - 25-11-1995)
  • arrow
    სამეგრელოს რეგიონში მიმდინარე პროცესების შემსწავლელი დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (26-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    განათლებისა და მეცნიერების კომისია - კომისიის წევრი (25-12-1992 - 25-11-1995)
  • arrow
    გაგრის მოვლენების შემსწავლელი კომისია - კომისიის წევრი (19-11-1992 - 25-11-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი საბერძნეთის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (20-09-2002 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი ისრაელის საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)
  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ეუთო - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)