კონსტანტინე ბარქაია კონსტანტინე ბარქაია
  • დაბადების თარიღი
  • 11-05-1951

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №59 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პროფკავშირთა კურორტების მართვის რესპუბლიკური საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე (1994 - )
  • საქართველოს ჯანდაცვის სამინისტროს სამმართველოს უფროსი, მინისტრის მოადგილე (1993 - 1994)
  • სამედიცინო ინფორმატიკის ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ მუშაკი (1991 - 1993)
  • საქართველოს ჯანდაცვის სამინისტროს სამმართველოს უფროსის მოადგილე, სამმართველოს უფროსი (1982 - 1991)
  • ავტოქარხნის რაიონის მთავარი ექიმი (1981 - 1982)
  • კომკავშირის ლენინის რაიკომის მდივანი (1978 - 1981)
  • სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის კომკავშირის მდივანი (1973 - 1978)
  • სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტის სტუდენტი (1970 - 1976)
  • სისხლის გადასხმის სადგურის სანიტარი (1969 - 1970)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების მედალი (01-01-1995)

დამატებითი ინფორმაცია

მედალი „შრომითი წარჩინებისთვის“ - 1975 წელი

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (27-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    იაპონია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (09-06-1999 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვის საკითხთა ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)