ირაკლი კობახიძე ირაკლი კობახიძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281138
  • ოთახი (თბილისი)
  • A-408
  • დაბადების თარიღი
  • 25-09-1978

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 - 21-06-2019)

  • პარლამენტის თავმჯდომარე

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • მპგ „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველოს“ აღმასრულებელი მდივანი (2015 - 2016)
  • კავკასიის უნივერსიტეტის ასოცირებული პროფესორი (2011 - 2014)
  • გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) პროექტის ექსპერტი და პროექტის მენეჯერი (2006 - 2014)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ასისტენტ-პროფესორი, ასოცირებული პროფესორი (2005 - )
  • შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) საზოგადოებრივი განათლების პროექტის რეგიონული კოორდინატორი (2000 - 2001)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • სამართლის დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )

კომიტეტი

  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-09-2019 )

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (03-09-2019 )
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილების შეტანის თაობაძე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (03-09-2019 )
  • arrow
    საქართველოს კონსტიტუციასთან საქართველოს საკანონმდებლო აქტების ჰარმონიზაციის საპარლამენტო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (19-03-2018 - 27-06-2019)
  • arrow
    ჩრდილოატლანტიკური ხელშეკრულების ორგანიზაციის (ნატო) საპარლამენტო ასამბლეის საგაზაფხულო სესიის (2017 წლის 26-29 მაისი) საორგანიზაციო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (01-03-2017 - 29-05-2017)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (15-12-2016 - 04-05-2017)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (29-12-2016 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    ღია მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (25-05-2018 - 27-06-2019)
  • arrow
    ღია და გამჭვირვალე მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს წევრი (16-01-2017 - 25-05-2018)

სხვა

  • arrow
    საჯარო სამართლის იურიდიული პირის − საქართველოს პარლამენტის კვლევითი ცენტრის სამეთვალყურეო საბჭო - საბჭოს ხელმძღვანელი (17-05-2019 - 27-06-2019)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის, მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტისა და უკრაინის ვერხოვნა რადას საპარლამენტო ასამბლეა - დელეგაციის ხელმძღვანელი (21-09-2018 )