ირინე ფრუიძე ირინე ფრუიძე
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289138
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281549
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-416
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-107-108
  • დაბადების თარიღი
  • 15-10-1976

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო სამედიცინო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ზოგადი პროფილის ექიმი
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის პოლიტოლოგიისა და ადამიანთმცოდნეობა-სოციოლოგიის ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამედიცინო ფსიქოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „გეტა", სამედიცინო მარკეტინგის მენეჯერი (2001 - 2002)
  • საერთაშორისო სამოქალაქო სამსახური, პროექტრის მენეჯერი (2002 - 2003)
  • თბილისის საკრებულო, ექსპერტ-კონსულტანტი (2004 - 2006)
  • საქართველოს სკაუტური მოძრაობის ორგანიზაცია, თემში ინვესტირების პროგრამის მენეჯერი (2006 - 2009)
  • „ახალგაზრდების უნარ-ჩვევების გაძლიერების პროექტის“ მენეჯერი, საქართველოს სკაუტთა მოძრაობის ორგანიზაცია (2010 - 2012)
  • „მცირე ბიზნესის განვითარების პროექტის“ მენეჯერი, საქართველოს სკაუტთა მოძრაობის ორგანიზაცია (2012 - 2015)
  • ტრენინგცენტრი “ბიმარკი“, ტრენერი (2013 - 2016)
  • ივანე ჯავახიშვლის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ლექტორი (2014 - )
  • საქართველოს სკაუტთა მოძრაობის ორგანიზაცია, სტრატეგიული განვითარების და ფონდების მოზიდვის მენეჯერი (2015 - 2015)
  • საქართველოს სკაუტთა მოძრაობის ორგანიზაცია, კონსულტანტი (2015 - 2016)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )

კომიტეტი

  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-09-2017 )
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (21-11-2016 )
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 21-11-2016)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2017 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კორეის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    მექსიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნორვეგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პერუს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პორტუგალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩილეს რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა (PACE), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    ევროკავშირი-საქართველოს საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი (EU-GEORGIA PAC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეა (EURONEST PA), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    ღია და გამჭვირვალე მმართველობის მუდმივმოქმედი საპარლამენტო საბჭო - საბჭოს თავმჯდომარე (16-01-2017 )
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის გენდერული თანასწორობის საბჭო - საბჭოს წევრი (06-01-2017 )