რატი იონათამიშვილი რატი იონათამიშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289258
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281259
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-111
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-133
  • დაბადების თარიღი
  • 09-06-1979

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ქართული ენა და ლიტერატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის საკრებულოს წევრი (2015 - 2016)
  • თბილისის მერის მრჩეველი, შშმ პირთა საბჭოს აღმასრულებელი მდივანი (2014 - 2015)
  • საქართველოს ეროვნული პარაოლიმპიური კომიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი, გამგეობის წევრი 2013 წლიდან დღემდე (2010 - 2016)
  • საქართველოს განათლებისა და მეცნიერების სამინისტროს ინკლუზიური განათლების პროექტის პიარ მენეჯერი (2008 - 2011)
  • კოალიცია „დამოუკიდებელი ცხოვრებისათვის“ პოლიტიკური პროექტების დირექტორი (2005 - 2014)
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მოწვეული ლექტორი (2004 - 2004)
  • გამომცემლობა „სანოს“ ლიტმუშაკი (2002 - 2003)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (21-11-2016 )
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 21-11-2016)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    დანიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კუბის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნორვეგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის გენდერული თანასწორობის საბჭო - საბჭოს წევრი (24-08-2017 )