ზურაბ ჭიაბერაშვილი ზურაბ ჭიაბერაშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289119
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281284
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-207
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-127
  • დაბადების თარიღი
  • 06-06-1972

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ჩრდილოეთ-დასავლეთის უნივერსიტეტი, ოტტო ბეიშემის მართვის სკოლა, კელლოგის მართვის სკოლა
  • სპეციალობა
  • ბიზნესის ადმინისტრირება

სამუშაო გამოცდილება

  • ილიას უნივერსიტეტის პროფესორი (2014 - )
  • სახელმწიფო რწმუნებული კახეთის რეგიონში (2012 - 2013)
  • საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობისა და სოციალური დაცვის მინისტრი (2012 - 2012)
  • საქართველოს ელჩი შვეიცარიასა და ლიხტენშტეინში (2011 - 2012)
  • ევროპის საბჭოსთან საქართველოს მუდმივი წარმომადგენელი (2005 - 2010)
  • თბილისის მერი (2004 - 2005)
  • ცენტრალური საარჩევნო კომისიის თავმჯდომარე (2003 - 2004)
  • სამართლიანი არჩევნებისა და დემოკრატიის საერთაშორისო საზოგადოება (2002 - 2003)
  • საქართველოს პარლამენტის ეროვნული ბიბლიოთეკა (1999 - 2002)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ფილოსოფიის ინსტიტუტი (1998 - 1999)
  • „სამართლიანი არჩევნები“ (1997 - 1998)
  • გაზეთი „რეზონანსი“ (1996 - 1997)
  • გაზეთი „მიმომხილველი“ (1995 - 1996)
  • გაზეთი „რეზონანსი“ (1993 - 1995)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ფილოსოფიის მეცნიერებათა კანდიდატი

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ბრწყინვალების საპრეზიდენტო ორდენი (01-11-2013)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (23-06-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა თავისუფლებისთვის - რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (07-02-2017 - 23-06-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (13-01-2017 - 07-02-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (10-03-2017 )
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-02-2017 )
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-02-2017 - 10-03-2017)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2017 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2018 )
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2016 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-03-2017 - 16-06-2017)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-12-2016 - 21-04-2017)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ახალი ზელანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დანიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კორეის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კოსტა-რიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ფინეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნორვეგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    რუმინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ხორვატიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა (OSCE PA), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    საპარლამენტთაშორისო კავშირი (IPU), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )