თენგიზ გუნავა თენგიზ გუნავა
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289271
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281565
  • ოთახი (თბილისი)
  • C- 403
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-219
  • დაბადების თარიღი
  • 29-03-1976

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის დამოუკიდებელი უნივერსიტეტი „იბერია“
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პრეზიდენტის რწმუნებული გუბერნატორი სამეგრელო-ზემო სავანეთში (2013 - )
  • შსს, გენერალური ინსპექციის უფროსი (2012 - )
  • შსს, სამეგრელო-ზემო სვანეთის სამხარეო პოლიციის მთავარი სამმართველოს უფროსი (2006 - 2012)
  • ზუგდიდის სამმართველოს ნარაზენის ქვეგანყოფილების უფროსის მოადგილე (2005 - )
  • ზუგდიდის სამმართველოს სისხლის სამართლის სამძებროს უფროსი ინსპექტორი (2005 - )
  • შსს, საპატრულო პოლიციის დეპარტამენტი, სამეგრელო-ზემო სვანეთის აპარატის უფროსი, მოადგილე (2005 - )
  • ზუგდიდის სამმართველოს სისხლის სამართლის სამძებროს უფრო ინსპექტორი (2004 - )
  • შსს, სატრანსპორტო პოლიციის სამტრედიის რეგიონალური განყოფილების ინგირის ქვეგანყოფილების სისხლის სამართლის სამძებროს უფროსი ინსპექტორი (2002 - )
  • შსს, სატრანსპორტო პოლიციის სამტრედიის რეგიონალური განყოფილების ინგირის ქვეგანყოფილების სისხლის სამართლის სამძებროს ინსპექტორი (2001 - )
  • შსს, სამეგრელო-ზემო სვანეთის მთავარი სამმართველოს ზუგდიდის სამმართველოს უბნის ინსპექტორი (2000 - )
  • შსს, სატრანსპორტო პოლიციის სამტრედიის რეგიონული განყოფილების ინგირის ქვეგანყოფილების არასრულწლოვანთა ინსპექციის ინსპექტორი (2000 - )

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი (06-10-2008)
  • ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი (20-12-2010)
  • ვახტანგ გორგასლის II ხარისხის ორდენი (29-05-2008)
  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (13-09-2008)
  • ღირსების ორდენი (01-11-2013)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (23-06-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - მოძრაობა თავისუფლებისთვის“ - ფრაქციის წევრი (23-06-2017 - 23-06-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა თავისუფლებისთვის - ევროპული საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (30-01-2017 - 23-06-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - უკეთესი მომავლისთვის“ - ფრაქციის წევრი (13-01-2017 - 30-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (13-01-2017 - 13-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (09-02-2017 )
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (09-02-2017 )
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2017 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დანიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ფინეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნორვეგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )