ირმა ინაშვილი ირმა ინაშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289150
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281165
  • ოთახი (თბილისი)
  • A-207
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-412
  • დაბადების თარიღი
  • 06-07-1970

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი - საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი, გაერთიანებული ოპოზიცია“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ჟურნალისტიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • პოლიტიკური გაერთიანება „საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი“, გენერალური მდივანი (2014 - )
  • მედიაკავშირი „ობიექტივი“, პროგრამების დირექტორი (2010 - 2014)
  • შპს „ტელეკომპანია ობიექტივის რედაქტორი (2005 - 2010)
  • საქართველოს ტელევიზიისპირველი არხის რედაქტორი (1993 - 2005)

საპატიო წოდება

  • საქართველოს დამსახურებული ჟურნალისტი
  • ნიკო ნიკოლაძის პრემიის ლაურეატი
  • აფხაზეთის ომის ვეტერანი
  • ჟურნალისტური პრემია „ოქროს ფრთა“
  • გიორგი სააკაძის მედალი პროფესიული თავდადებისთვის
  • ექვთიმე თაყაიშვილის სახელობის მედალი პროფესიოული სიმამაცისთვის

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს პატრიოტები“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )

კომისია

  • arrow
    ჩრდილოატლანტიკური ხელშეკრულების ორგანიზაციის (ნატო) საპარლამენტო ასამბლეის საგაზაფხულო სესიის (2017 წლის 26-29 მაისი) საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2017 - 29-05-2017)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-12-2016 - 21-04-2017)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეა (EURONEST PA), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )