ზაზა გაბუნია ზაზა გაბუნია
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289117
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281149
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-437
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-105
  • დაბადების თარიღი
  • 23-04-1984

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • თბილისი, თემქის დასახლება, მე-10 კვ. 25-2 კორპუსი, 2 სართული
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • 579717274
  • მიღების დღეები
  • ხუთშაბათი-პარასკევი 14:00-17:00 საათამდე

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • სასწავლო უნივერსიტეტი „ვიტა“
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მთავრობის წევრი, ნაძალადევის გამგებელი (2014 - 2016)
  • თბილისის საკრებულოს ფრაქცია „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს“ თავმჯდომარე (2013 - 2014)
  • თბილისის საკრებულოს ადამიანის უფლებათა დაცვის კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე (2010 - 2013)
  • „გაერთიანებული ოპოზიციის“ ახალგაზრდული მოძრაობის ლიდერი (2007 - 2008)
  • ა/ო „ქართული აზრის“ თავმჯდომარე (2006 - 2007)
  • საპატრიარქოს რადიოს გადაცემის წამყვანი (2005 - 2007)
  • საქართველოს საპატრიარქოს ახალგაზრდული ცენტრის ადმინისტრაციის ხელმძღვანელი (2004 - 2005)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (22-12-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - მწვანეები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (20-01-2017 - 22-12-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 20-01-2017)

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (23-12-2017 )
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-12-2017 - 23-12-2017)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-02-2017 - 20-02-2018)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-02-2017 - 22-12-2017)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 20-01-2017)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 20-01-2017)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს სახელმწიფო სიმბოლოების შესახებ“ საქართველოს ორგანული კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (28-06-2018 )
  • arrow
    საქართველოს კონსტიტუციასთან საქართველოს საკანონმდებლო აქტების ჰარმონიზაციის საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (19-03-2018 )
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-12-2016 - 04-05-2017)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სლოვაკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კორეის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნორვეგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )

სხვა

  • arrow
    ერთობლივი საკოორდინაციო საბჭო - საბჭოს წევრი (18-04-2018 )