კობა ნარჩემაშვილი კობა ნარჩემაშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289160
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281241
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-541
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-249
  • დაბადების თარიღი
  • 20-12-1969

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • ქუთაისი, შოთა რუსთაველის გამზ.№3, ქუთაისის მერიის შენობა, I სართული
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • 555191191  
  • მიღების დღეები
  • წინასწარ ჩაწერით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფინანსები და საბანკო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრი (2001 - 2003)
  • საქართველოს შინაგა საქმეთა მინისტრის მოადგილე (2000 - 2001)
  • საქართველოს საგადასახადო შემოსავლების სამინისტროს (2000 - 2000)
  • საქართველოს ერობნული უშიშროების საბჭოს სამართალდაცვის ორგანოებთან ურთიერთობის სამსახურის უფროსი (1998 - 2000)
  • საქართველოს რესპუბლიკის გენერალური პროგურორის საგამოძიებო ნაწილის განსაკუთრებით მნიშვნელოვან საქმეთა გამომძიებელი (1998 - 1996)
  • შინაგან საქმეთა სამინისტროს საგამოძიებო დეპარტანენტის თავმჯდომარის მოადგილე (1997 - 1998)
  • ეროვნული უშიშროების საბჭოს აპარატის სამართალდამცავ ორგანოებთან ურთიერთობის სამსახურის წამყვანი სახელმწიფო მრჩეველი (1996 - 1997)
  • წყალტუბოს პროკურატურის უფროსი გამომძიებელი (1994 - 1995)
  • წყალტუბოს პროკურატურის სტაჟიორი (1993 - 1994)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტის სტუდენტი (1988 - 1993)
  • წყალტუბოს რ-ის ს.გეგუთის საბჭოთა მეურნეობის სამშებელო ბრიგადის მუშა (1986 - 1988)
  • წყალტუბოს კომუნალურ საწარმოთა კომბინატის ქალაქის გამწვანების კანტორის მუშა (1984 - 1986)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების მედალი (17-02-1997)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - სოციალ-დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (21-12-2016 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 21-12-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (27-12-2016 )
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2017 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2018 )
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-12-2016 - 04-05-2017)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სერბეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სლოვაკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )