ელგუჯა გოცირიძე ელგუჯა გოცირიძე
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281266
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-634
  • დაბადების თარიღი
  • 20-03-1958

საქართველოს X მოწვევის პარლამენტი (11-12-2020 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 - 11-12-2020)

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი სახელმწიფო სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • „ჩაჩავას კლინიკის“ გენერალური დირექტორი (2001 - 2016)
  • აკად. ჩაჩავას სახელობის პერინატალური მედიცინისა და მეანობა-გინეკოლოგიის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის მთავარი ექიმი (1994 - 2001)
  • ქალაქის სამშობიარო სახლის მთავარი ექიმი (1985 - 1994)
  • ქალაქის სამშობიარო სახლის განყოფილების გამგე (1984 - 1985)
  • ქალაქის საავადმყოფოს ქირურგიული განყოფილების ქირურგი (1982 - 1984)
  • ქუთაისის ავტოქარხნის მედ. სან. ნაწილი, ქირურგიული განყოფილების ექიმი-ინტერნი (1981 - 1982)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • მედიცინის მეცნიერებათა კანდიდატი

კვალიფიკაციის ასამაღლებელი კურსები

  • ექიმთა დახელოვნების სახელმწიფო ინსტიტუტი (ს. პ. ბოტკინის სახელობის ქალაქის კლინიკური საავადმყოფო, მოსკოვი)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (11-12-2020 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - მრეწველები“ - ფრაქციის წევრი (08-12-2016 - 11-12-2020)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - მრეწველები“ - ფრაქციის მდივანი (18-11-2016 - 08-12-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (23-12-2020 )
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2020 - 23-12-2020)
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (09-12-2019 - 11-12-2020)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 09-12-2019)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-12-2019 - 11-12-2020)
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-12-2019 - 11-12-2020)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (20-12-2019 - 11-12-2020)
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 - 20-12-2019)
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 - 20-12-2019)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 - 20-12-2019)