კობა ლურსმანაშვილი კობა ლურსმანაშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • +99532)2289139
  • ☎ (თბილისი)
  • +99532)2281292
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-451
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-118
  • დაბადების თარიღი
  • 05-03-1970

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • დაბა ხარაგაული, სოლომონ მეფის №61ა; ბაღდათი, წერეთლის №8
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • ხარაგაული - 03322241; ბაღდათი - 577784078
  • მიღების დღეები
  • ყოველდღე

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო სამართალი

სამუშაო გამოცდილება

  • სოფ. თეთრიწყაროს კოლმეურნეობა, კოლმეურნე წევრი (1987 - 1988)
  • თბილისის სამრეწველო ეკონომიკური ტექნიკუმი, სტუდენტი (1988 - 1990)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, სტუდენტი (1990 - 1995)
  • ა/ს ორგანიზაცია „ადამიანის უფლებების დაცვის ლიგა“, იურისტი (1994 - 1996)
  • ხარაგაულის რაიონის საკრებულო, „ადამიანის უფლებების კომისიის„ თავმჯდომარე (1998 - 2002)
  • კიცხის თემი, გამგებელი (2002 - 2003)
  • ფინანასთა სამინისტროს ხარაგაულის რაიონის საგადასახადო ინსპექცია, უფროსის მ. შ. (2003 - 2004)
  • ინდივიდუალური მეწარმე (2004 - 2009)
  • საქართველოს ადვოკატთა ასოციაცია, ადვოკატი (2009 - 2013)
  • ხარაგაულის მუნიციპალიტეტი, გამგებელი (2013 - 2016)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )

კომიტეტი

  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-02-2017 )
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 07-02-2017)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სერბეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სლოვენიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    უნგრეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    მექსიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    რუმინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )