ცოტნე ზურაბიანი ცოტნე ზურაბიანი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289250
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281257
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-107
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-125
  • დაბადების თარიღი
  • 28-09-1984

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • წყალტუბო, შოთა რუსთაველის №25
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • 599165780
  • მიღების დღეები
  • ხუთშაბათი 10:00 საათიდან

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • დიპლომატიისა და საერთაშორისო ურთიერთობების ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • იმერეთის სამხარეო ადმინისტრაციის თვითმმართველობასთან ურთიერთობის სამსახურის უფროსი (2016 - 2016)
  • მპგ ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოს წყალტუბოს საოლქო ორგანიზაციის თავმჯდომარე (2015 - )
  • საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის მინისტრის მრჩეველი (2015 - 2015)
  • თბილისის მერიის განათლების, სპორტისა და ახალგაზრდობის საქალაქო სამსახურის გან-ის უფროსი (2015 - 2015)
  • ბავშვთა და ახალგაზრდობის განვითარები ფონდის საგარეო ურთიერთობათა მიმართულების ხელმძღვანელი (2014 - 2014)
  • პარტია „ქართული ოცნება-დემოკრატიული საქართველოზს“ სარევიზიო (2012 - 2013)
  • კოალიცია „ქართული ოცნების“ ახალგაზ. თავმჯდომარე (2011 - 2012)
  • ახალგაზრდული ცენტრის „საქართველოს“ წევრი (2009 - 2010)
  • თანასწორობის ინსტიტუტის გამგეობის წევრი (2007 - 2008)
  • თსუ-ს წარმომადგენლობითი საბჭოს წევრი (სენატი) (2006 - 2007)
  • სტუდენტური კოალიციის გენერალური მდივანი (2006 - 2007)
  • თსუ-ს სამეცნიერო საზოგადოების პროექტის მენეჯერი (2003 - 2005)
  • საერთაშორისო ჰუმანიტარული ცენტრის მოხალისე (2001 - 2002)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )

კომიტეტი

  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-01-2018 - 13-02-2018)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-02-2017 )
  • arrow
    ევროპასთან ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 25-01-2018)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 07-02-2017)

კომისია

  • arrow
    ჩრდილოატლანტიკური ხელშეკრულების ორგანიზაციის (ნატო) საპარლამენტო ასამბლეის საგაზაფხულო სესიის (2017 წლის 26-29 მაისი) საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2017 - 29-05-2017)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ეგვიპტის არაბთა რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ეთიოპიის ფედერაციული დემოკრატიული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საბერძნეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კოსტა-რიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლატვიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა (NATO PA), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )