ოთარი დანელია ოთარი დანელია
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289018
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281140
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-329
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-007
  • დაბადების თარიღი
  • 21-09-1979

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • მარტვილი, თავისუფლების ქუჩა №10; აბაშა, უჩა კაჭარავას №1
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • მარტვილი - 557444007; აბაშა - 551355003
  • მიღების დღეები
  • წინასწარ ჩაწერით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს დიპლომატიური აკადემია
  • სპეციალობა
  • საერთაშორისო ურთიერთობები/დიპლომატია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ახალციხის ფილიალი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის მინისტრი (2014 - 2016)
  • საქართველოს სოფლის მეურნეობის მინისტრის პირველი მოადგილე (2014)
  • სსიპ საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს მომსახურების სააგენტოს დირექტორი (2014)
  • საქართველოს შინაგან საქმეთა სამინისტროს საფინანსო-სამეურნეო დეპარტამენტის უფროსის მოადგილე (2013 - 2014)
  • შპს „დეტის“ აღმასრულებელი დირექტორი (2011 - 2013)
  • სს „სილქნეტის“ მონიტორინგისა და სტანდარტიზაციის მენეჯერი, დირექტორთა საბჭოს წევრი (2011 - 2013)
  • სს „ბანკი რესპუნლიკა“, პროექტებისა და ბიზნესანალიზის დეპარტამენტის უფროსი (2009 - 2011)
  • სს „ბანკი რესპუბლიკა“, პროექტის მენეჯერი, კონსულტანტი (2008 - 2009)
  • გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის რეგიონალური წარმომადგენელი (2004 - 2007)
  • გაერთიანებული ერების ორგანიზაციის დამკვირვებელთა მისიის EDP ასისტენტი (2001 - 2004)
  • „Northrop Grumman“-ის პროექტის მენეჯერის თანაშემწე (1999 - 2000)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“ - ფრაქციის წევრი (27-12-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 26-12-2017)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (25-01-2018 )
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 25-01-2018)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (18-11-2016 )

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონსტიტუციასთან საქართველოს საკანონმდებლო აქტების ჰარმონიზაციის საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (19-03-2018 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ინდოეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი-საქართველოს საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი (EU-GEORGIA PAC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (29-12-2016 )