ალექსანდრე ჯავახიშვილი ალექსანდრე ჯავახიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 31-08-1917

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 11-11-1997)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო მუზეუმის მეცნიერ თანამშრომელი, სწავლული მცველი, სწავლული მდივანი, გან-ის გამგე, დირექტორის მოადგილე, დირექტორის მრჩეველი (1943 - 1995)
  • ვარძიის მუზეუმ-ნაკრძალის უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1942 - 1943)
  • თსუ ასპირანტი (1940 - 1943)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 11-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 11-11-1997)