ზურაბ ქორიძე ზურაბ ქორიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 05-05-1942

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • სახელმწიფოს მეთაურის მრჩეველი ეკონომიკურ საკითხებში (1992 - )
  • თბილისის სპორტნაწარმის ფაბრიკის დირექტორი (1988 - 1992)
  • საქართველოს კომპარტიის ცკ-სთან არსებული სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1985 - 1988)
  • შრომის ეკონომიკის სამინისტროს კვლევითი ინსტიტუტის უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1980 - 1985)
  • ბეჭვდითი სიტყვის კომბინატის დირექტორი (1979 - 1980)
  • საქართველოს სპორტკომიტეტის ორთაბრძოლების სამმართველოს უფროსი (1977 - 1979)
  • სპორტნაწარმის ფაბრიკის დირექტორი (1974 - 1977)
  • თბილისის პარტიის კომიტეტის მრეწველობის დარგში ინსტრუქტორი (1973 - 1974)
  • ეკონომიკის სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის მეცნიერ თანამშრომელი (1972 - 1973)
  • საქართველოს სპორტკომიტეტის მთავარი სახელმწიფო მწვრთნელი (1969 - 1972)
  • თბილისის ხელსაწყოების მშენებლობის ქარხანა (1965 - 1969)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მომხმარებელთა უფლებების დაცვის კომისია - კომისიის წევრი (01-05-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    დოლიძის წინააღმდეგ წამოყენებული ბრალდების შემსწავლელი დროებითი საგამომძიებო კომისია - კომისიის თავმჯდომარის მოადგილე (28-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ისრაელი - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)