ილია კალანდაძე ილია კალანდაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 18-11-1960

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • გურიის სამხარეო ადმინისტრაციის სახელმწიფო რწმუნებულის მოადგილე, პირველი მოადგილე (1995)
  • ოზურგეთის ადგილობრივი მმართველობის რაიონული გამგეობის გან-ს გამგე (1993 - 1995)
  • ოზურგეთის მაღაროთა სამმართველოს მთავატი ბუღალტერი, გან-ის გამგე, დირექტორის მოადგილე ეკონომიკის დარგში (1984 - 1993)
  • სახალხო მეურნეობის ეკონომიკის, დაგეგმვისა და მართვის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის მახარაძის სარაიონოთაშორისო გან-ის უფროსი ლაბორანტი (1982 - 1984)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 27-12-1995)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    თურქეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ფულად-საკრედიტო ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)