თენგიზ ონიანი თენგიზ ონიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-06-1928

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ზოოლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • ფიზიოლოგიის ინსტიტუტის დირექტორი, მეცნიერ თანამშრომელი (1990 - 1995)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ფიზიოლოგიისა და ექსპერიმენტული მედიცინის განყოფილების მდივანი (1980 - 1995)
  • ფიზიოლოგიის ინსტიტუტის სექტორის ასისტენტი, მეცნიერ თანამშრომელი, ლაბორატორიის ხელმძღვანელი, დირექტორი (1954 - 1984)
  • ლენტეხის სკოლის მასწავლებელი (1947 - 1948)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ბიოლოგიურ მეცნიერებათა დოქტორი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ადამიანისა და ცხოველების ფიზიოლოგია

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - ფრაქციის წევრი (17-10-1997 - 12-12-1997)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 12-12-1995)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის კორუფციასთან ბრძოლის დროებითი საგამომძიებლო კომისია - კომისიის წევრი (08-03-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    რუსეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    ემიგრაციის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)