ჰამლეტ გეგენავა ჰამლეტ გეგენავა
  • დაბადების თარიღი
  • 10-07-1935

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ა.პუშკინის სახ. თბილისის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • რუსული ენა და ლიტერატურა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სამხედრო სასწავლებელი
  • სპეციალობა
  • მსროლელი-ტყვიამფრქვეველი

სამუშაო გამოცდილება

  • სახელმწიფოს მეთაურის აპარატის ეროვნული უშიშროებისა და თავდაცვის საბჭოს მდივანი, სახელმწიფო მრჩეველი (1992 - 1995)
  • საქართველოს სამხედრო კომისარის მოადგილე (1991 - 1992)
  • საქართველოს სამოქალაქო თავდაცვის შტაბის უფროსის მოადგილე (1979 - 1991)
  • საქართველოს სამხედრო კომისარიატის საორგანიზაციო განყოფილების უფროსი, პოლიტგანყოფილების უფროსის მოადგილე (1970 - 1979)
  • ამიერკავკასიის სამხედრო ოლქის ოცეულის მეთაური, ასეულის მეთაური, ბატალიონის მეთაურის მოადგილე, პოლკის პროპაგანდისტი (1957 - 1970)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის III ხარისხის ორდენი (01-01-1994)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 12-12-1995)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (06-02-1996 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    სამხედრო აღმშენებლობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)