ლევან ჩაჩუა ლევან ჩაჩუა
  • დაბადების თარიღი
  • 09-06-1958

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • კავშირგაბმულობის საკავშირო ელექტროტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ავტომარური ელკავშირი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს კავშირგაბმულობის სამინისროს მთავარი სპეციალისტი, სპეცგანყოფილების უფროსი, სამმართველოს უფროსი (1982 - 1995)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის კავშირგაბმულობის კათედრის ლაბორანტი (1981 - 1982)
  • საკავშირო კავშირგაბმულობის ინსტიტუტის ლაბორანტი (1980 - 1981)
  • თბილისის ტტო ქვესადგურების ელმომარაგების ცვლის უფროსი (1978 - 1980)
  • სამხედრო სამსახური (1976 - 1978)
  • თბილისის ტრამვაი-ტროლეიბუსის სამმართველოს ელმეურნეობის სამსახურის ზეინკალი (1974 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 09-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    უკრაინა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    კავშირგაბმულობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (09-10-1997 - 20-11-1999)