ზურაბ ჩხეიძე ზურაბ ჩხეიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 13-03-1830

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • შავი მეტალების მეტალურგია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს სახელმწიფო კონცერნ საქსამთომეტალურგიის ვიზეპრეზიდენტი (1991 - 1995)
  • საქართველოს სახელმწიფო საგეგმო კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1989 - 1991)
  • საქართველოს მინისტრთა საბჭოს თავმჯდომარის პირველი მოადგილე, თავმჯდომარე (1986 - 1989)
  • საქართველოს მინისტრთა საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე, სახელმწიფო საგეგმო კომიტეტის თავმჯდომარე (1982 - 1986)
  • საქართველოს კომპარტიის ცენტრალური კომიტეტის მდივანი (1975 - 1982)
  • საქართველოს კავშირგაბმულობის მინისტრი (1972 - 1975)
  • რუსთავის კომპარტიის საქალაქო კომიტეტის პირველი მდივანი (1970 - 1972)
  • ზესტაფონის ფეროშენადნობთა ქარხნის დირექტორი (1965 - 1970)
  • რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის მთავარი ინჟინერი, (1962 - 1965)
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის ასპირანტი (1958 - 1962)
  • რუსთავის მეტალურგიული ქარხნის მეტალურგიული ლაბორატორიის უფროსი (1958 - 1962)
  • უკრაინის შავი ლითონების სამეცნიერო-კვლევითი ინსტიტუტის უმცროსი მეცნიერ მუშაკი (1956 - 1958)
  • ზაპოროჟსტალის მეტალურგიული ქარხნის მარტენის საამქროს მეფოლადის ხელქვეითი (1954 - 1956)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ტექნიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    დოლიძის წინააღმდეგ წამოყენებული ბრალდების შემსწავლელი დროებითი საგამომძიებო კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დამოუკიდებელ სახელმწიფოთა თანამეგობრობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)