გივი გიგინეიშვილი გივი გიგინეიშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 15-07-1935

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ხმელეთის ჰიდროლოგია

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს მეცნიერებათა აკსადემიის ვახუშტის სახელობის გეოგრაფიის ინსტიტუტის ჰიდროლოგიის განყოფილების გამგე (1980 - )
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის ვახუშტის სახელობის გეოგრაფიის ინსტიტუტის უფროსი ლაბორანტი, უფროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1957 - 1980)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • გეოგრაფიულ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • გეოგრაფიის მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (05-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ესპანეთი, პორტუგალია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)