ნოდარი ჯაიანი ნოდარი ჯაიანი
  • დაბადების თარიღი
  • 10-05-1940

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • პენზის პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ელექტრომექანიკური ჯავშირგაბმულობის აპარატურა

სამუშაო გამოცდილება

  • კვლევითი ინსტიტუტი რადიანის დირექტორი (1988 - 1990)
  • ქარხანა ეკრანის დირექტორი (1984 - 1988)
  • ქარხანა ეგტ-ის მთავარი ინჟინერი (1981 - 1984)
  • გაერთიანება ელვას მთავარი ინჟინრის მოადგილე (1976 - 1981)
  • ქარხანა მაგნიტოფონის ინჟინერ-კონსტრუქტორი, საკონტრუქტორო ბიუროს უფროსი, მთავარი ინჟინერი (1966 - 1976)
  • ქარხანა მაგნიტოფონის ზეინკალი (1958 - 1961)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (27-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    რუსეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)

სხვა

  • arrow
    სამხედრო მრეწველობის ქვეკომიტეტი - ქვეკომიტეტის თავმჯდომარე (27-12-1995 - 20-11-1999)