ფრიდონ ხალვაში ფრიდონ ხალვაში
  • დაბადების თარიღი
  • 17-05-1925

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სრულიად საქართველოს აღორძინების კავშირი“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ფილოლოგია
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის ლიტინსტიტუტის უმაღლესი კურსები
  • სპეციალობა

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის არ მინისტრთა კაბინეტის პრემიების კომიტეტის თავმჯდომარე (1994 - 1995)
  • საქართველოს მწერალთა კავშირის აჭარის ორგანიზაციის მდივანი (1957 - 1994)
  • აჭარის სახ. გამომცემლობის დირექტორი (1950 - 1952)
  • მეთოდკაბინეტის დირექტორი (1948 - 1950)
  • ს. ცხმორისის კლუბისა და ბიბლიოთეკის გამგე (1941 - 1948)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    მიგრაციის და უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეთა საქმეების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-10-1996 - 20-11-1999)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 18-10-1996)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ჩინეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)