დავით ჯაფარიძე დავით ჯაფარიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 03-02-1937

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • მათემატიკა და ფიზიკა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის საინჟინრო-ეკონომიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საავტომობილო ტრანსპორტის ეკონომიკა და ორგანიზაცია

სამუშაო გამოცდილება

  • ცეკავშირის გამგეობის თავმჯდომარის მოადგილე (1994 - 1995)
  • ცეკავშირის ვაჭრობის მთავარი სამმართველოს უფროსი (1994)
  • ცეკავშირის ფირმა პრომეთეს გენერალური დირექტორი (1991 - 1994)
  • ცეკავშირის სამმართველოს უფროსის მოადგილე, განყოფილების უფროსი, სამმართველოს უფროსი (1977 - 1991)
  • ეკონომიკისა და სამართლის ინსტიტუტის ასპირანტი, უმცროსი მეცნიერ თანამშრომელი (1970 - 1977)
  • საქართველოს მეცნიერებათა აკადემიის კიბერნეტიკის ინსტიტუტის უფროსი ტექნიკოსი (1966 - 1970)
  • ქობულეთის პირველი სკოლის მასწავლებელი (1963 - 1965)
  • სამხედრო სამსახური (1960 - 1962)
  • ს. კვირიკეს ფიზიკისა და მათემატიკის მასწავლებელი (1960)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (13-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 13-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    სამართალდამცავი ორგანოების ზოგიერთი თანამდებობის პირის ანტიკონსტიტუციურ ქმედობათა შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (16-04-1997 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)