ნელი კახიძე ნელი კახიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 24-06-1961

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: პოლიტიკური ორგანიზაცია - ეროვნულ-დემოკრატიული პარტია (ედპ)
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • კავკასიური ენები
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საბჭოთა კავშირის საგარეო საქმეთა სამინისტროს დიპლომატიური აკადემია
  • სპეციალობა
  • რუთეთის საშინაო პოლიტიკა და საერთაშორისო ურთიერთობები

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის უზენაესი საბჭოს პრეს-ცენტრის ხელმძღვანელი (1991 - 1993)
  • საქართველოს დამოუკიდებელი ტელეკომპანია ლიბერას მთავარი რედაქტორი (1990 - 1991)
  • საბჭოთა კავშირის ტელე-რადიო ინსტიტუტი, ოსტანკინოს ახალგაზრდული რედაქციის სპეციალური კორესპონდენტი (1988 - 1989)
  • აჭარის ტელე-რადიომაუწყებლობის საინფორმაციო გან-ის კორესპონდენტი, რედაქტორი (1985 - 1988)
  • სარფის ქართული საშ. სკოლის რუსული ენისა და ლიტერატურის მასწავლებელი (1982 - 1985)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „აღორძინება“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    საკონსტიტუციო, იურიდიულ საკითხთა და კანონიერების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    PABSEC - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)