გურჯი კაჭარავა გურჯი კაჭარავა
  • დაბადების თარიღი
  • 02-01-1936

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №63 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საბუღალტრო აღრიცხვა

სამუშაო გამოცდილება

  • პურის მიმღები საწარმოს დირექტორი (1982 - 1994)
  • აბაშის სასოფლო-სამეურნეო გაერთიანების თავმჯდომარის მოადგილე (1976 - 1982)
  • აბასის ჩაის ფაბრიკის ინჟინერ-ნორმადარი (1972 - 1976)
  • აბაშის რაიკოოპერატივის გამგეობის თავმჯდომარე (1970 - 1972)
  • საქართველოს მოსახლეობის საყოფაცხოვრებო მომსახურეობის სამინისტროს საორგანიზაციო გან-ის უფროსის მოადგილე (1969 - 1970)
  • ბამბეულის საქსოვი ქარხნის დირექტორი (1967 - 1969)
  • მოსახლეობის საყოფაცხოვრებო მომსახურების სამმართველოს უფროსი (1966 - 1967)
  • კპ აბაშის რაიკომის საორჰგანიზაციო გან-ის ინსტრუქტორი (1966)
  • აბაშის ბამბეულის საქსოვ ფაბრიკაში სხვადასხვა თანამდებობებზე (1959 - 1966)
  • აქბაშის რაისაბჭოს აღმასკომის კულტურის გან-ის ბუღალტერი (1958)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 09-03-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

კომისია

  • arrow
    ეროვნული თანხმობის ხელშემწყობი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (12-05-1998 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)