ტარიელ ჩაჩუა ტარიელ ჩაჩუა
  • დაბადების თარიღი
  • 17-09-1957

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №54 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • .

სამუშაო გამოცდილება

  • საფეხბურთო კლუბ სამტრედიას პრეზიდენტი (1995)
  • სახელმწიფო უშიშროების კომიტეტი (1992 - 1996)
  • მრავალდარგოვანი ფირმა მიმის პრეზიდენტი (1987 - 1992)
  • სახელმწიფო უშიშროების კომიტეტი (1984 - 1986)
  • თსმქ ეკონომისტი (1982 - 1984)
  • ვაჭრობის სამინისტროს სამშენებლო-სარემონტო კანტორის მუშა (1979 - 1982)
  • სამხედრო სამსახური (1976 - 1978)
  • ვაჭრობის სამინისტროს სამშენებლო-სარემონტო კანტორის მუშა (1974 - 1976)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „სახალხო“ - ფრაქციის წევრი (22-11-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნულ-დემოკრატი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 22-11-1997)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    განათლების, მეცნიერებისა და კულტურის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბენილუქსის ქვეყნები - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    გერმანია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (12-12-1997 - 20-11-1999)