ამირან ცინცაძე ამირან ცინცაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 18-04-1935

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (12-12-1995 - 17-02-1998)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • მოსკოვის ენერგეტიკული ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საქალაქო ელექტრონული ტრანსპორტი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს საგარეო-ეკონომიკურ ურთიერთობათა და ტურიზმის რესპუბლიკური ასოციაციის საქართველოს კომერციული დირექტორის მოადგილე (1992 - 1993)
  • საქართველო-ავსტრიის ერთობლივი საწარმოს იბერის კონტრაქშენ ენდ სერვის კომპანის გენერალური დირექტორის მჩეველი (1991 - 1992)
  • მეთევზეობის რესპუბლიკური სახელმწიფო-კორპორაციული საწარმოო გაერთიანების თავმჯდომარე (1989 - 1991)
  • სახაგრომრეწვის საქსოფლთევზმრეწვის თავმჯდომარე (1984 - 1989)
  • ლაგოდეხის რ-ნის აგროსამრეწველო გაერთიანების თავმჯდომარე, რაისაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (1980 - 1983)
  • ლაგოდეხის აღმასკომის სოფლის მეურნეობის სამმართველოს უფროსი, რაისაბჭოს აღმასკომის თავმჯდომარის მოადგილე (1979 - 1990)
  • ლაგოდეხის თამბაქოს საფერმენტაციო ქარხნის დირექტორი (1973 - 1979)
  • ლაგოდეხის რ-ნის საკოლმეურნეობათაშორისო საამშენებლო ორგანიზაციის საბჭოს თავმჯდომარე (1964 - 1973)
  • ლაგოდეხის საკონსერვო ქარხნის დირექტორი (1962 - 1963)
  • ლაგოდეხის ადგილობრივი მრეწველობის კომბინატის დირექტორის მოადგილე (1960 - 1962)
  • ლაგოდეხის ადგილობრივი მრეწველობის კანტორის უფროსი (1960)
  • ელექტროტექნიკური სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტი (1958 - 1960)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია "მამული" - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (15-09-1997 - 17-02-1998)
  • arrow
    ფრაქცია "ამომრჩეველი" - ფრაქციის წევრი (15-10-1996 - 15-09-1997)
  • arrow
    ფრაქცია „იმედი“ - ფრაქციის წევრი (12-12-1995 - 15-10-1996)

კომიტეტი

  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-10-1997)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 17-02-1998)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    დიდი ბრიტანეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 17-02-1998)