დიმიტრი იანკოვსკი დიმიტრი იანკოვსკი
  • დაბადების თარიღი
  • 21-04-1937

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (14-04-1998 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს პროფსაბჭოს საერთო გან-ს გამგე, საყოფაცხოვრებო გან-ის გამგე, სამართლებრივი ინსპექციის გან-ის გამგე, პროფკურსების დირექტორი (1978 - 1991)
  • საქართველოს პროფკავშირების კურორტების მართვის საბჭოს კადრებისა და საორგანიზაციო მუშაობის გან-ის გამგე (1977 - 1978)
  • საქართველოს პროფსაბჭოს თავმჯდომარის თანაშემწე (1976 - 1977)
  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს კადრების სამმართველოს უფროსი (1972 - 1976)
  • საერთო გან-ის გამგე (1971 - 1972)
  • კპ პირველი მაისის რაიკომის მდივნის თანასემწე (1963 - 1971)
  • ალკკ 26 კომისრის სახ. რაიკომის მე-2 მდივანი (1962 - 1963)
  • ალკკ ქალაქკომის ინსტრუქტორი (1961 - 1962)
  • ორგანიზაცია საფოსტო ყუთი 149 ალკკ კომიტეტის მდივანი (1960 - 1991)
  • თბილწყალმოწყობილობის ქარხნის ტექნიკური კონტროლიორი (1958 - 1960)
  • მე-5 სატვირთო ავტოსატრანპორტო საწარმოს დისპეჩერი (1955 - 1956)

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა და ეროვნულ უმცირესობათა საკითხების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (29-05-1998 - 20-11-1999)