თამაზ ფარტენაძე თამაზ ფარტენაძე
  • დაბადების თარიღი
  • 13-02-1940

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (26-11-1998 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საავტომობილო ტრანსპორტის ინჟინერ მექანიკოსი

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს საავტომობილოს სამინისტორისუ ტრანსპორტის უფროსი (1975 - 1994)
  • ბათუმის ავტოსკოლის დირექტორი. საქართველოს საავტომობილო ტრანსპორტის სამინისტრო (1971 - 1975)
  • წარმოების უფროსი (1968 - 1971)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „მოქალაქეთა კავშირი“ - ფრაქციის წევრი (26-11-1998 - 20-11-1999)

კომიტეტი

  • arrow
    ეკონომიკური რეფორმებისა და პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (08-12-1998 - 20-11-1999)