გივი ზაუტაშვილი გივი ზაუტაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 25-06-1927

საქართველოს IV მოწვევის პარლამენტი (25-11-1995 - 20-11-1999)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • №16 მაჟორიტარული საარჩევნო ოლქი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • გეოგრაფია

სამუშაო გამოცდილება

  • რესპუბლიკური საწარმოო გაერთიანება საქნერგის თავმჯდომარე (1995)
  • სოფლის მეურნეობის სამინისტროს მევენახეობისა და მეხილეობის მთავარი სამმართველოს უფროსი (1976 - 1995)
  • პარტიის გარდაბნის რაიკომის პირველი მდივანი (1973 - 1976)
  • პარტიის ცკ-ის ადმინისტრაციული გან-ის გამგის მოადგილე (1971 - 1973)
  • პარტიის ყვარლის რაიკომის მეორე მდივანი, პირველი მდივანი (1961 - 1971)
  • პარტიის ყვარლის რაიკომის მდივანი (1957 - 1959)
  • კომკავშირის ყვარლის რაიკომის პირველი მდივანი (1952 - 1957)
  • ყვარლის პირველი სკოლის გეოგრაფიის მასწავლებელი და სასწავლო ნაწილის გამგე (1951 - 1952)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ლეიბორისტი“ - ფრაქციის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარი“ - ფრაქციის წევრი (25-11-1995 - 27-02-1998)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-10-1997 - 20-11-1999)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (12-12-1995 - 20-11-1999)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ბალტიისპირეთი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (12-12-1997 - 20-11-1999)