საპარლამენტო უმრავლესობის წევრები
არჩილ თალაკვაძე არჩილ თალაკვაძე

საპარლამენტო უმრავლესობის ლიდერი

გიგა ბუკია გიგა ბუკია

ფრაქციის თავმჯდომარე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“

გიორგი გაჩეჩილაძე გიორგი გაჩეჩილაძე

ფრაქციის თავმჯდომარე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მწვანეები“

ბიძინა გეგიძე ბიძინა გეგიძე

ფრაქციის თავმჯდომარე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი საქართველოსთვის“

გოჩა ენუქიძე გოჩა ენუქიძე

ფრაქციის თავმჯდომარე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“

მამუკა მდინარაძე მამუკა მდინარაძე

ფრაქციის თავმჯდომარე

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

სიმონ ნოზაძე სიმონ ნოზაძე

ფრაქციის თავმჯდომარე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მრეწველები“

კახაბერ ოქრიაშვილი კახაბერ ოქრიაშვილი

ფრაქციის თავმჯდომარე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - რეგიონების განვითარებისთვის“

გია ჟორჟოლიანი გია ჟორჟოლიანი

ფრაქციის თავმჯდომარე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - სოციალ-დემოკრატები“

მუხრან ვახტანგაძე მუხრან ვახტანგაძე

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“

დავითი მათიკაშვილი დავითი მათიკაშვილი

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

გოგი მეშველიანი გოგი მეშველიანი

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - რეგიონების განვითარებისთვის“

სავალან მირზოევი სავალან მირზოევი

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მწვანეები“

პაატა მხეიძე პაატა მხეიძე

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“

ბექა ნაცვლიშვილი ბექა ნაცვლიშვილი

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - სოციალ-დემოკრატები“

ბექა ოდიშარია ბექა ოდიშარია

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ზაზა პაპუაშვილი ზაზა პაპუაშვილი

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი საქართველოსთვის“

დიმიტრი სამხარაძე დიმიტრი სამხარაძე

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ერეკლე ტრიპოლსკი ერეკლე ტრიპოლსკი

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ირაკლი ხახუბია ირაკლი ხახუბია

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“

თენგიზი ხუბულური თენგიზი ხუბულური

ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მრეწველები“

რუსლან გაჯიევი რუსლან გაჯიევი

ფრაქციის მდივანი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“

ლევან გოგიჩაიშვილი ლევან გოგიჩაიშვილი

ფრაქციის მდივანი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი საქართველოსთვის“

ელგუჯა გოცირიძე ელგუჯა გოცირიძე

ფრაქციის მდივანი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მრეწველები“

გიორგი თოთლაძე გიორგი თოთლაძე

ფრაქციის მდივანი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“

გენადი მარგველაშვილი გენადი მარგველაშვილი

ფრაქციის მდივანი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მწვანეები“

ენზელ მკოიანი ენზელ მკოიანი

ფრაქციის მდივანი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - რეგიონების განვითარებისთვის“

რუსლან პოღოსიანი რუსლან პოღოსიანი

ფრაქციის მდივანი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - სოციალ-დემოკრატები“

ნინო წილოსანი ნინო წილოსანი

ფრაქციის მდივანი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ირაკლი აბუსერიძე ირაკლი აბუსერიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი საქართველოსთვის“

რევაზ არველაძე რევაზ არველაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

გიორგი ბეგაძე გიორგი ბეგაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მწვანეები“

გია ბენაშვილი გია ბენაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ლევან ბეჟანიძე ლევან ბეჟანიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მრეწველები“

ირაკლი ბერაია ირაკლი ბერაია

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ირაკლი ბერაია ირაკლი ბერაია

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ეკა ბესელია ეკა ბესელია

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ანზორ ბოლქვაძე ანზორ ბოლქვაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - რეგიონების განვითარებისთვის“

ზაზა გაბუნია ზაზა გაბუნია

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ნინო გოგუაძე ნინო გოგუაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“

გოგა გულორდავა გოგა გულორდავა

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ოთარი დანელია ოთარი დანელია

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“

მახირ დარზიევი მახირ დარზიევი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ისკო დასენი ისკო დასენი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ალექსანდრე ერქვანია ალექსანდრე ერქვანია

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

გიორგი ვოლსკი გიორგი ვოლსკი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ვანო ზარდიაშვილი ვანო ზარდიაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

აკაკი ზოიძე აკაკი ზოიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ცოტნე ზურაბიანი ცოტნე ზურაბიანი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ედიშერ თოლორაია ედიშერ თოლორაია

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“

რატი იონათამიშვილი რატი იონათამიშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

რომან კაკულია რომან კაკულია

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

გიორგი კახიანი გიორგი კახიანი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ზვიად კვაჭანტირაძე ზვიად კვაჭანტირაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

პაატა კვიჟინაძე პაატა კვიჟინაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“

შალვა კიკნაველიძე შალვა კიკნაველიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

სოფიო კილაძე სოფიო კილაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

კობა კობალაძე კობა კობალაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი საქართველოსთვის“

ირაკლი კობახიძე ირაკლი კობახიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ლევანი კობერიძე ლევანი კობერიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ლევან კობიაშვილი ლევან კობიაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ირაკლი კოვზანაძე ირაკლი კოვზანაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

კარლო კოპალიანი კარლო კოპალიანი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

გიორგი კოპაძე გიორგი კოპაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი საქართველოსთვის“

თეიმურაზ კოხრეიძე თეიმურაზ კოხრეიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მრეწველები“

სვეტლანა კუდბა სვეტლანა კუდბა

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

კახაბერ კუჭავა კახაბერ კუჭავა

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

კობა ლურსმანაშვილი კობა ლურსმანაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - რეგიონების განვითარებისთვის“

იოსებ მაკრახიძე იოსებ მაკრახიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“

სამველ მანუკიან სამველ მანუკიან

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მწვანეები“

გუგული მაღრაძე გუგული მაღრაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ენძელა მაჭავარიანი ენძელა მაჭავარიანი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

გურამ მაჭარაშვილი გურამ მაჭარაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - რეგიონების განვითარებისთვის“

სულხან მახათაძე სულხან მახათაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - სოციალ-დემოკრატები“

ირაკლი მეზურნიშვილი ირაკლი მეზურნიშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

გრიგოლ მიქელაძე გრიგოლ მიქელაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

გიორგი მოსიძე გიორგი მოსიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

რომან მუჩიაშვილი რომან მუჩიაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - სოციალ-დემოკრატები“

დიმიტრი მხეიძე დიმიტრი მხეიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მწვანეები“

თამაზ ნავერიანი თამაზ ნავერიანი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“

კობა ნაკაიძე კობა ნაკაიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი საქართველოსთვის“

ილია ნაკაშიძე ილია ნაკაშიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

კობა ნარჩემაშვილი კობა ნარჩემაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - სოციალ-დემოკრატები“

ანრი ოხანაშვილი ანრი ოხანაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

გელა სამხარაული გელა სამხარაული

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ირაკლი სესიაშვილი ირაკლი სესიაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

დავით სონღულაშვილი დავით სონღულაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

გედევან ფოფხაძე გედევან ფოფხაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ირინე ფრუიძე ირინე ფრუიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ალექსანდრე ქანთარია ალექსანდრე ქანთარია

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

სოფიო ქაცარავა სოფიო ქაცარავა

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

მერაბი ქვარაია მერაბი ქვარაია

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ზაქარია ქუცნაშვილი ზაქარია ქუცნაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

მიხეილ ყაველაშვილი მიხეილ ყაველაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

შოთა შალელაშვილი შოთა შალელაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - მრეწველები“

ირაკლი შიოლაშვილი ირაკლი შიოლაშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“

გოდერძი ჩანქსელიანი გოდერძი ჩანქსელიანი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“

ოთარ ჩრდილელი ოთარ ჩრდილელი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

თამარი ჩუგოშვილი თამარი ჩუგოშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

დიმიტრი ცქიტიშვილი დიმიტრი ცქიტიშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ზვიადი ძიძიგური ზვიადი ძიძიგური

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“

მირიანი წიკლაური მირიანი წიკლაური

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - სოციალ-დემოკრატები“

ივლიანე წულაია ივლიანე წულაია

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება - ძლიერი ეკონომიკა“

გივი ჭიჭინაძე გივი ჭიჭინაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

თეიმურაზ ჭკუასელი თეიმურაზ ჭკუასელი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

შოთა ხაბარელი შოთა ხაბარელი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

არჩილ ხაბაძე არჩილ ხაბაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ლერი ხაბელოვი ლერი ხაბელოვი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ფატი ხალვაში ფატი ხალვაში

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

გიორგი ხატიძე გიორგი ხატიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

თამარ ხულორდავა თამარ ხულორდავა

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

დიმიტრი ხუნდაძე დიმიტრი ხუნდაძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ზაზა ხუციშვილი ზაზა ხუციშვილი

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

ვიქტორ ჯაფარიძე ვიქტორ ჯაფარიძე

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“

მარიამ ჯაში მარიამ ჯაში

ფრაქციის წევრი

ფრაქცია „ქართული ოცნება“