გუბაზ სანიკიძე გუბაზ სანიკიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-02-1967

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (19-02-2015 - 04-04-2016)

  • პარლამენტის თავმჯდომარის მოადგილე

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ქუთაისი

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 20-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „გაერთიანებული ოპოზიცია (ეროვნული საბჭო, მემარჯვენეები)“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს V მოწვევის პარლამენტი (20-11-1999 - 22-04-2004)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „საქართველოს აღორძინება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საზღვარგარეთის აღმოსავლეთის ქვეყნების ქვეყანათმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი, ძველი მსოფლიო ისტორიის კათედრის დოცენტი (1993 - 1999)
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის ლაბორანტი (1990 - 1991)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიის მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • ისტორიის მეცნიერებათა დოქტორი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ეროვნული ფორუმი“ - ფრაქციის წევრი (06-04-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - ეროვნული ფორუმი“ - ფრაქციის წევრი (05-03-2013 - 06-04-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 05-03-2013)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (22-12-2003 - 22-04-2004)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (12-11-2001 - 22-12-2003)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის წევრი (29-10-2001 - 12-11-2001)
  • arrow
    ფრაქცია „ტრადიციონალისტი“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (27-11-1999 - 29-10-2001)

კომიტეტი

  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (19-02-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-03-2013 - 17-04-2015)
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (21-10-2012 - 19-02-2015)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-1999 - 22-04-2004)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (18-03-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კრიზის მიზეზების შემსწავლელი დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (01-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ეროვნული თანხმობის დროებითი საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (30-05-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს ტერიტორიული მთლიანობისათვის ბრძოლებში უგზო-უკვლოდ დაკარგულთა მოკვლევის საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (23-03-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    აფხაზეთის პრობლემასთან დაკავშირებული საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (28-12-1999 - 22-04-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩრდილოეთ კავკასიის რესპუბლიკების პარლამენტებთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    უზბეკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ირანის ისლამური რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 30-11-2014)
  • arrow
    სომხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    სამხრეთ კავკასიის საპარლამენტო ინიციატივა, ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (21-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ნატოს საპარლამენტო ასამბლეა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის მუდმივმოქმედი არაბული ქვეყნების საპარლამენტო დელეგაცია - საპარლამენტო დელეგაციის ხელმძღვანელი (30-06-2000 - 22-04-2004)
  • arrow
    ევროკავშირი - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (30-06-2000 - 20-09-2002)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტისა და აფხაზეთისა და აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკების უმაღლესი საბჭოების საკანონმდებლო პროცესების ერთობლივი საკოორდინაციო საბჭო - საბჭოს ხელმძღვანელი (17-02-2016 - 20-07-2016)