კახა ბუცხრიკიძე კახა ბუცხრიკიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 23-07-1972

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • თერჯოლა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საქალაქო, საბინაო და საყოფაცხოვრებო ეკონომიკა და მართვა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო, მრჩეველი, მინისტრის მოადგილე (2010 - 2012)
  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო (2008 - 2010)
  • საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს სასჯელაღსრულების დეპარტამენტი (2006 - 2008)
  • საქართველოს სახელმწიფო უშიშროების სამინისტრო, სამხედრო სამსახური (1997 - 2006)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი
  • ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი

საპატიო წოდება

  • გენერალ გიორგი მაზნიაშვილის მედალი
  • ქაქუცა ჩოლოყაშვილის მედალი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 18-11-2016)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    სპორტისა და ახალგაზრდულ საქმეთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 18-11-2016)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (17-12-2012 - 17-01-2013)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    კუბის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    პოლონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)