კახაბერ ოქრიაშვილი კახაბერ ოქრიაშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289200
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281168
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-722
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-502
  • დაბადების თარიღი
  • 21-03-1966

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - „მეტი სარგებელი ხალხს“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • დმანისი

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • დმანისი

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: საინიციატივო ჯგუფი
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • დმანისი

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • დმანისი, წმ. ნინოს №41; ქალაქი წალკა, არისტოტელეს №22, გამგეობის შენობა
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • 599856807
  • მიღების დღეები
  • წინასწარ ჩაწერით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სამედიცინო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სამკურნალო საქმე

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „პსპ“ (PSP) გენერალური დირექტორი (1995 - 2003)
  • დმანისის რაიონული საავადმყოფოს მთავარი ექიმი (1990 - 1995)
  • სოფელ განთიადის საექიმო ამბულატორიის მთავარი ექიმი (1989 - 1990)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - რეგიონების განვითარებისთვის“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (22-12-2016 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 22-12-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (13-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო, დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (21-03-2013 - 13-11-2014)
  • arrow
    ფრაქცია „უპარტიო, დამოუკიდებელი მაჟორიტარები“ - ფრაქციის თავმჯდომარის მოადგილე (26-10-2012 - 21-03-2013)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 )
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 28-12-2016)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-11-2012 - 24-01-2014)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჯანმრთელობის დაცვისა და სოციალურ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (23-12-2016 - 04-05-2017)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (18-03-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2015 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-03-2016 - 03-09-2016)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის თაობაზე“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (18-09-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    სახელმწიფო საკონსტიტუციო კომისია - კომისიის წევრი (27-12-2013 - 29-02-2016)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2007 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-12-2007 - 29-05-2008)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (08-12-2006 - 24-05-2007)
  • arrow
    რუსეთის ფედერაციის ხელისუფლების მიერ საქართველოს მოქალაქეთა მიმართ განხორციელებელი ქმედებების შემსწავლელი დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (27-10-2006 - 24-02-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    თურქმენეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    უზბეკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    ყირგიზეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელარუსის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბელარუსის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-12-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    მოლდოვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    სლოვენიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ყაზახეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    ეუთოს საპარლამენტო ასამბლეა, სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (05-02-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    დემოკრატიისა და ეკონომიკური განვითარების ორგანიზაცია (სუამი), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (21-11-2012 - 04-03-2015)

სხვა

  • arrow
    „ღია მმართველობის პარტნიორობის (OGP)“ ინიციატივაში საქართველოს პარლამენტის ჩართულობის უზრუნველსაყოფად შექმნილი ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (16-03-2015 - 30-12-2015)
  • arrow
    გაეროს მიერ ინიციირებული ღია მმართველობის პარტნიორობის პროექტის ფარგლებში საქართველოს პარლამენტის გამჭვირვალობის ქარტიის ხელმოწერასთან დაკავშირებით ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (12-02-2015 - 16-03-2015)
  • arrow
    ნდობის ჯგუფი - ნდობის ჯგუფის წევრი (14-05-2014 - 26-12-2014)
  • arrow
    საარჩევნო საკითხებზე მომუშავე ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (26-12-2013 - 26-03-2014)
  • arrow
    საარჩევნო საკითხებზე მომუშავე ინტერფრაქციული ჯგუფი - ინტერფრაქციული ჯგუფის წევრი (07-03-2013 - 01-09-2013)