ბიძინა გუჯაბიძე ბიძინა გუჯაბიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 24-02-1956

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ბლოკი „სააკაშვილი - ნაციონალური მოძრაობა“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • ლანჩხუთი

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • ლანჩხუთის რაიკომი, ინტრუქტორი (1988 - 1990)
  • ლანჩხუთის სახალხო კონტროლის რაიონული განყოფილება, ინსპექტორი (1986 - 1988)
  • აგროსამრეწველო გაერთიანება, იურისკონსულტი, მთავარი სპეციალისტი (1983 - 1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“ - ფრაქციის წევრი (26-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 26-11-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის მდივანი (19-11-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    ფრაქცია „დემოკრატიული ფრონტი“ - ფრაქციის წევრი (31-10-2005 - 19-11-2007)
  • arrow
    ფრაქცია „მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 15-10-2004)

კომიტეტი

  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (22-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 26-11-2012)
  • arrow
    საპროცედურო საკითხთა და წესების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 26-11-2012)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (06-12-2007 - 07-06-2008)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (15-02-2007 - 06-12-2007)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (21-11-2005 - 13-12-2005)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-11-2005 - 15-02-2007)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-02-2005 - 31-10-2005)
  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (03-05-2004 - 31-10-2005)

კომისია

  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2007 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-12-2007 - 29-05-2008)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის 2006 წლის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (24-11-2006 - 24-05-2007)
  • arrow
    საქართველოს კონტროლის პალატის საქმიანობის შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (27-12-2005 - 14-06-2006)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბოლივიის მრავალეროვნული სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    სურინამის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ეკვადორის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (21-03-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფრანგეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დანიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    ბულგარეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    იტალიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)