პაატა კვიჟინაძე პაატა კვიჟინაძე
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289013
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281214
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-517
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-111-113
  • დაბადების თარიღი
  • 16-12-1964

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

საქართველოს VIII მოწვევის პარლამენტი (21-10-2012 - 18-11-2016)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ბიძინა ივანიშვილი - ქართული ოცნება“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

მაჟორიტარი პარლამენტის წევრის ბიურო

  • მისამართი
  • საჩხერე, თავისუფლების №4
  • ბიუროს ტელეფონის ნომერი
  • 595909933
  • მიღების დღეები
  • წინასწარ ჩაწერით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ვაჭრობის ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • უცხოეთში პირადი კერძო სამშენებლო ბიზნესის ხელმძღვანელი (1993 - )
  • საჩხერის პრეფექტი (1991 - 1992)
  • საჩხერის პრეფექტის მოადგილე (1991 - 1991)
  • „საქსახაგრომრეწვის“ N1 ტრესტის საჩხერის სარემონტო-სამშენებლო უბანი,უფროსი ბუღალტერი (1989 - 1991)
  • სოფელი ორღული, ფიზიკური კულტურის მეთოდისტი (1980 - 1982)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“ - ფრაქციის წევრი (21-12-2016 )
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 21-12-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება - კონსერვატორები“ - ფრაქციის წევრი (26-11-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (21-10-2012 - 26-11-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (21-11-2016 )
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 21-11-2016)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე (22-10-2012 - 18-11-2016)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (22-10-2012 - 26-11-2012)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2017 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (07-03-2018 - 08-06-2018)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2016 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის თავმჯდომარე (10-03-2017 - 16-06-2017)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2015 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (04-03-2016 - 03-09-2016)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2014 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2015 - 01-08-2015)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2013 წლის საფინანსო-ეკონომიკური, სამართლებრივი და ორგანიზაციული საქმიანობის, აუდიტის ხარისხის კონტროლისა და შიდა კონტროლის პროცედურების შემმოწმებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (11-12-2013 - 10-06-2014)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    მონტენეგროს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    უზბეკეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (30-11-2014 - 18-11-2016)
  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (06-03-2013 - 30-11-2014)
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    აზერბაიჯანის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    შვეიცარიის კონფედერაციის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)
  • arrow
    სერბეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (06-03-2013 - 18-11-2016)

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროკავშირი (საქართველო-ევროკავშირის საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (28-10-2015 - 18-11-2016)
  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა (PABSEC), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (04-03-2015 - 18-11-2016)