დიმიტრი ცქიტიშვილი დიმიტრი ცქიტიშვილი
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289252
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281220
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-428
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-120
  • დაბადების თარიღი
  • 24-07-1975

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ქართული ოცნება - დემოკრატიული საქართველო“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ეკონომიკურ ურთიერთობათა თბილისის სახელმწიფო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • საგარეო ეკონომიკური საქმიანობა
  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ვაიომინგის უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • საგარეო ურთიერთობათა სპეციალისტი

სამუშაო გამოცდილება

  • საგარეო საქმეთა სამინისტროს რუსეთის დეპარტამენტის მეორე მდივანი (2005 - 2006)
  • საგარეო საქმეთა სამინისტროს რეგიონალური თანამშრომლობის დეპარტამენტის, დსთ-ს სამმართველოს მესამე მდივანი (2005 - 2005)
  • დსთ-ს და მშვიდობიანი კავკასიის საქმეთა სახელმწიფო ბიუროს ორმხრივი და რეგიონალური თანამშრომლობის განყოფილების რეფერენტი (1998 - 2002)
  • ა/კ რკინიგზის თბილისის განყოფილების აკად ე.კ. ფიფიას სახელობის კლინიკური საავადმყოფოს ახალშობილთა პალატის სანიტარი (1990 - 1991)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნება“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 )

კომიტეტი

  • arrow
    ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (07-12-2016 )
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (21-11-2016 )
  • arrow
    საგარეო ურთიერთობათა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 21-11-2016)

კომისია

  • arrow
    2017 წლის 1 დეკემბერს თბილისში, ხორავას ქუჩაზე მომხდარი დანაშაულის შედეგად ორი ახალგაზრდის მკვლელობის ფაქტის შემსწავლელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი საგამოძიებო კომისია - კომისიის წევრი (06-06-2018 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ახალი ზელანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბრაზილიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბულგარეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დანიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესპანეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    სამხრეთ აფრიკის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ისრაელის სახელმწიფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იტალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კანადის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    კუბის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ლიტვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    მექსიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    მოლდოვის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნორვეგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ყაზახეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    პორტუგალიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    რუმინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    შვედეთის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩეხეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    ევროპის საბჭოს საპარლამენტო ასამბლეა (PACE), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    ევროკავშირი-საქართველოს საპარლამენტო ასოცირების კომიტეტი (EU-GEORGIA PAC), სათადარიგო შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )
  • arrow
    ევრონესტის საპარლამენტო ასამბლეა (EURONEST PA), ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (29-12-2016 )

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის გენდერული თანასწორობის საბჭო - საბჭოს წევრი (06-01-2017 )

სხვა

  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნების“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-04-2016 - 18-11-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნების“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-01-2016 - 01-04-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნების“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-10-2015 - 01-01-2016)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნების“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-04-2015 - 01-10-2015)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნების“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-01-2015 - 01-04-2015)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნების“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-09-2014 - 01-01-2015)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნების“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (01-06-2014 - 01-09-2014)
  • arrow
    ფრაქცია „ქართული ოცნების“ აპარატი - ფრაქციის აპარატის თანამშრომელი (03-01-2014 - 01-06-2014)