ლაშა დამენია ლაშა დამენია
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289210
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281227
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-335
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-029
  • დაბადების თარიღი
  • 14-08-1974

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (28-12-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • საქართველოს ღია ჰუმანიტარული უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • სამართალმცოდნე

სამუშაო გამოცდილება

  • თბილისის მერიის ტრანსპორტის სამეთვალყურეო საბჭოს წევრი (2013 - 2014)
  • პოლიტიკური გაერთიანება "გაერთიანებული დემოკრატების" ზუგდიდის ორგანიზაციის თავმჯდომარე (2001 - 2004)
  • საქართველოს მოქალაქეთა კავშირი, სამეგრელოს ინსპექტორი, ზუგდიდის ახალგაზრდული კავშირის თავმჯდომარე, სამეგრელოს სმკ-ის თავმჯდომარე (1997 - 2001)
  • სამხედრო სავალდებულო სამსახური (1995 - 1997)
  • N1 სამხედრო საამშენებლო რაზმი, კადრების ინსპექტორი (1994 - 1995)
  • საქართველოს თავდაცვის სამინისტრო, თბოტექნიკოსი, პასუხისმგებელი შემსრულებელი (1993 - 1994)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ღირსების ორდენი (01-01-2012)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (23-06-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „მოძრაობა თავისუფლებისთვის - რეგიონები“ - ფრაქციის წევრი (07-02-2017 - 23-06-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო“ - ფრაქციის წევრი (13-01-2017 - 07-02-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (29-12-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (06-03-2017 )
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-02-2017 )
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (20-02-2017 - 06-03-2017)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (21-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 21-11-2016)
  • arrow
    რეგიონული პოლიტიკისა და თვითმმართველობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    დიასპორისა და კავკასიის საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (17-12-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    უცხოეთში მცხოვრებ თანამემამულეებთან ურთიერთობის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (24-06-2008 - 15-12-2010)

კომისია

  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2017 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2018 )
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2017 )

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ავსტრალიის თანამეგობრობის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ავსტრიის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ამერიკის შეერთებული შტატების პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    არგენტინის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    საფრანგეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ყირგიზეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის ხელმძღვანელი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ბულგარეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ყირგიზეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)