ვახტანგ მარტოლეკი ვახტანგ მარტოლეკი
  • დაბადების თარიღი
  • 08-03-1971

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: მაჟორიტარული
  • მცხეთა

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ეკონომიკა

სამუშაო გამოცდილება

  • მცხეთის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს თავმჯდომარის მოადგილე (2006 - 2008)
  • მცხეთის გამგეობა, გამგებლის მოადგილე, გამგებლის მოვალეობის შემსრულებელი (2005 - 2006)
  • გორის საგადასახადო ინსპექცია, მცხეთის განყოფილების მთავარი ინსპექტორი, გადამხდელთა საგადასახადო შემოწმებების სამმართველოს უფროსის მოვალეობის შემსრულებელი (2004 - 2005)
  • მცხეთის რ-ნის საგადასახადო ინსპექცია, საგადასახადო ინსპექტორი, უფროსი საგადასახადო ინსპექტორი, მთავარი საგადასახადო ინსპექტორი (1993 - 2004)

საპატიო წოდება

  • საბჭოთა კავშირის სპორტის ოსტატი ნიჩბოსნობაში

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „საქართველოს რეგიონები-მაჟორიტარები“ - ფრაქციის წევრი (17-08-2008 - 21-10-2012)

კომიტეტი

  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 21-10-2012)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    უკრაინის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    შვეიცარიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩეხეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)