თამაზ დიასამიძე თამაზ დიასამიძე
  • დაბადების თარიღი
  • 02-06-1959

საქართველოს VII მოწვევის პარლამენტი (07-06-2008 - 21-10-2012)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა - გამარჯვებული საქართველოსთვის“
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ბათუმის შოთა რუსთაველის სახელობის სახელმწიფო პედაგოგიური ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • ისტორია - უცხო ენა (გერმანული)

სამუშაო გამოცდილება

  • აჭარის ა.რ. დროებითი საპრეზიდენტო საბჭოს წევრი (2004)
  • სახალხო მოძრაობა "ვენი აჭარას" ორგანიზატორი (2003 - 2004)
  • კავშირი რეგინალიზმის კვლევების ცენტრი, გამგეობის თავმჯდომარე (2000 - 2004)
  • კავშირი განვითარებისა და თანამშრომლობის ცენტრი, რეგიონული კვლევების პროგრამის ხელმძღვანელი (1996 - 2000)
  • სახელმწიფო საბჭოს წევრი (1992)
  • გაზეთები "ქართული კარიბჭე" და "თავისუფალი სიტყვა", გამომცემელი და რედაქტორი (1992 - 1994)
  • აჭარის ა.რ.უზენაესი საბჭოს წევრი (1991 - 1996)
  • ბათუმის სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტი, მეცნიერ-მუშაკი (1990 - 1995)
  • ბათუმის სამევნიერო კვლევითი ინსტიტუტი, უმცროსი მეცნიერი თანამშრომელი (1989 - 1990)
  • ივ.ჯავახიშვილის სახ.ისტორიის, არქეოლოგოგიისა და ეთნოგრაფიის ინსტიტუტი, ასპირანტი (1986 - 1989)
  • აჭარის საარქივო სამმართველო, განსაკუთრებულ საქმეთა რესტავრატორი (1985 - 1986)
  • ნ.ბერძენიშვილის სახ. სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტი, უფროსი ლაბორანტი (1984 - 1985)
  • აჭარის პოლიგრაფიული გაერთიანება, დამხმარე მუშა (1983 - 1984)
  • აჭარის თევზჭერის სამმართველო, ოპერატორის თანაშემწე (1983)
  • საბჭოთა არმია, შვეულმფრენის ტექნიკოსი (1981 - 1983)

სახელმწიფო ჯილდოები

  • ვახტანგ გორგასლის I ხარისხის ორდენი (06-05-2007)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ერთობა სამართლიანობისათვის“ - ფრაქციის წევრი (15-07-2011 - 21-10-2012)
  • arrow
    ფრაქცია „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის წევრი (07-08-2008 - 28-10-2010)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    აგრარულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (09-11-2010 - 21-10-2012)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (11-06-2008 - 09-11-2010)
  • arrow
    იურიდიულ საკითხთა კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-04-2004 - 07-06-2008)

კომისია

  • arrow
    ”აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის სტატუსის შესახებ" საქართველოს კონსტიტუციურ კანონში ცვლილებებისა და დამატებების შეტანის თაობაზე” საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (24-10-2006 - 24-04-2007)
  • arrow
    ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (13-08-2004 - 25-07-2007)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ლიტვის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-10-2008 - 21-10-2012)
  • arrow
    გერმანიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    თურქეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)