ნიკოლოზ ალხაზაშვილი ნიკოლოზ ალხაზაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 07-12-1967

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (28-10-2004 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • შრომის წითელი დროშის ორდენოსანი საქართველოს სასოფლო-სამეურნეო ინსტიტუტი
  • სპეციალობა
  • სატყეო მეურნეობა

სამუშაო გამოცდილება

  • გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს ტერიტორიული ორგანოების ხელმძღვანელობის განყოფილების უფროსი (1998 - 2001)
  • გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის მცხეთა-მთიანეთის რეგიონალური სამმართველოს უფროსის მოადგილე (1996 - 1998)
  • საქ. მწვანეთა მოძრაობა . საორგანიზაციო განყოფილების გამგე (1995 - 1996)
  • საქ. ახალგაზრდული პროგრამები და სოც. დაცვის ეროვნული ფონდი. გენ. დირექტორი (1992 - 1994)
  • საქ. ახსალგაზრდობის ქრისტიანდემოკრატიული ასოციაცია. ვიცე პრეზიდენტი (1990 - 1991)
  • დენდროლოგიური პარკი. მუშა (1985 - 1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2004 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    გარემოს დაცვისა და ბუნებრივი რესურსების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-11-2004 - 07-06-2008)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (26-11-2004 - 23-02-2005)
  • arrow
    თავდაცვისა და უშიშროების კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (28-10-2004 - 26-11-2004)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ირანის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)
  • arrow
    ჩინეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (11-11-2005 - 07-06-2008)