რომან გოცირიძე რომან გოცირიძე
  • ☎ (ქუთაისი)
  • (+99532)2289247
  • ☎ (თბილისი)
  • (+99532)2281252
  • ოთახი (თბილისი)
  • C-512
  • ოთახი (ქუთაისი)
  • C-121
  • დაბადების თარიღი
  • 16-12-1955

საქართველოს IX მოწვევის პარლამენტი (18-11-2016 )

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (22-04-2004 - 22-03-2005)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • მრეწველობის დაგეგმვა

სამუშაო გამოცდილება

  • შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის პროფესორი, ეკონომიკური კვლევის ცენტრის უფროსი (2014 - )
  • საქართველოს ეკონომიკური განვითარების ცენტრის თავმჯდომარე (2014 - )
  • საქართველოს პრაზიდენტის მრჩეველი ეკონომიკურ საკითხებში, ეკონომიკური საბჭის მდივანი (2007 - 2013)
  • საქართველოს ეროვნული ბანკი, ბანკის პრეზიდენტი (2005 - 2007)
  • საქართველოს ეკონომიკური თავისუფლებისა და კერძო საკუთრებიუს დაცვის ლიგის პრეზიდენტი (1996 - 1998)
  • საინვესტიციო ფონდი „ქართული კაპიტალი“, სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე (1995 - 1996)
  • საქართველოს მთავრობის პრემიერ-მინისტრის მოადგილე (1992 - 1993)
  • თსუ დოცენტი (1989 - 1990)
  • თსუ უფროსი სპეციალისტი (1987 - 1989)
  • თსუ უმცროსი სპეციალისტი (1984 - 1987)
  • თსუ სტუდენტი (1977 - 1982)
  • სავალდებულო სამხედრო სამსახური (1974 - 1976)

აკადემიური ხარისხი

  • აკადემიური ხარისხი
  • ეკონომიკურ მეცნიერებათა კანდიდატი
  • აკადემიური ხარისხი
  • მრეწველობისა და სოფლის მეურნეობის ეკონომიკის კათედრის დოცენტი

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა“ - ფრაქციის თავმჯდომარე (20-01-2017 )
  • arrow
    ფრაქცია „ევროპული საქართველო - უკეთესი მომავლისთვის“ - ფრაქციის წევრი (13-01-2017 - 20-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - საქართველოს წინსვლისთვის“ - ფრაქციის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (24-04-2004 - 22-03-2005)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (15-02-2017 )
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (09-02-2017 )
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (09-02-2017 - 15-02-2017)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარის მოადგილე (21-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 13-01-2017)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (18-11-2016 - 21-11-2016)
  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის თავმჯდომარე (23-04-2004 - 22-03-2005)

კომისია

  • arrow
    „საქართველოს სახელმწიფო სიმბოლოების შესახებ“ საქართველოს ორგანული კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (28-06-2018 )
  • arrow
    საქართველოს კონსტიტუციასთან საქართველოს საკანონმდებლო აქტების ჰარმონიზაციის საპარლამენტო კომისია - კომისიის წევრი (19-03-2018 )
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2017 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (07-03-2018 - 08-06-2018)
  • arrow
    სახელმწიფო აუდიტის სამსახურის 2016 წლის ფინანსური აუდიტის განმახორციელებელი საქართველოს პარლამენტის დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (10-03-2017 - 16-06-2017)
  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის ტერიტორიული მთლიანობის აღდგენის საკითხთა დროებითი კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2017 )
  • arrow
    ჩრდილოატლანტიკური ხელშეკრულების ორგანიზაციის (ნატო) საპარლამენტო ასამბლეის საგაზაფხულო სესიის (2017 წლის 26-29 მაისი) საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (01-03-2017 - 29-05-2017)
  • arrow
    „საქართველოს კონსტიტუციაში ცვლილების შეტანის შესახებ“ საქართველოს კონსტიტუციური კანონის პროექტის გამოქვეყნებისა და მისი საყოველთაო-სახალხო განხილვის საორგანიზაციო კომისია - კომისიის წევრი (09-12-2004 - 22-03-2005)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ბელგიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    გერმანიის ფედერაციული რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    დანიის სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ესტონეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    თურქეთის რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    იაპონიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ირლანდიის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ნიდერლანდების სამეფოს პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )
  • arrow
    ჩინეთის სახალხო რესპუბლიკის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (10-03-2017 )

საპარლამენტო დელეგაცია

  • arrow
    შავი ზღვის ეკონომიკური თანამშრომლობის საპარლამენტო ასამბლეა, საპარლამენტო დელეგაციის ძირითადი შემადგენლობა - საპარლამენტო დელეგაციის წევრი (13-08-2004 - 22-03-2005)

საპარლამენტო საბჭო

  • arrow
    საქართველოს პარლამენტის თავმჯდომარის სათათბირო ორგანო - ხაზინადართა საბჭო - საბჭოს წევრი (21-03-2017 )

სხვა

  • arrow
    საბიუჯეტო ოფისის უფროსი (15-07-1999 - 22-04-2004)
  • arrow
    საბიუჯეტო ოფისის უფროსი (18-02-1998 - 15-07-1999)