ჯონდო მახარაშვილი ჯონდო მახარაშვილი
  • დაბადების თარიღი
  • 23-01-1969

საქართველოს VI მოწვევის პარლამენტი (24-04-2007 - 07-06-2008)

  • პარლამენტის წევრი
  • საარჩევნო ბლოკი: ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები
  • საარჩევნო ფორმა: პარტიული სიით

განათლება

  • საგანმანათლებლო დაწესებულება
  • ივანე ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტი
  • სპეციალობა
  • ფინანსები და კრედიტები

სამუშაო გამოცდილება

  • შპს „ხიდისყური-2000“-ის (სახელმწიფო 100% წილი) დირექტორი, ქონების მართვის სააგენტო (2005 - 2007)
  • საზოგადოებრივი განვითარების ცენტრის „იდეა-იქსის“ ექსპერტ-კონსულტანტი ეკონომიკურ საკითხებში (2001 - 2005)
  • საქართველოს კონტროლის პალატის ქვემო ქართლის ბიუროს ინსპექტორი (1997 - 2001)
  • საგარეჯოს რ-ის საგადასახადო ინსპექციის ინსპექტორი (1996 - 1997)
  • ერთი პირის საწარმო, ფირმა „ქიზიყის“ ბუღალტერი (1994 - 1996)
  • რესპუბლიკური გაერთიანება „საქმშენელექტროს“ უფროსი ეკონომისტი (1992 - 1994)
  • რესპუბლიკური გაერთიანება „საქმშენელექტროს“ უფროსი ეკონომისტი (1992 - 1994)
  • სამგორის რ-ის სახელმწიფო დაზღვევის ინსპექციის ინსპექტორი (1991 - 1992)
  • თბომეურნეობის სამმართველოს საექსპლუატაციო სარემონტო კანტორა (1989 - 1991)
  • N91 საბინაო საექსპლუატაციო უბნის დამხმარე მუშა (1989)
  • N94 საბინაო საექპლუატაციო უბანი, დამხმარე მუშა (1986)

ფრაქცია

  • arrow
    ფრაქცია „ნაციონალური მოძრაობა - დემოკრატები“ - ფრაქციის წევრი (01-05-2007 - 07-06-2008)

კომიტეტი

  • arrow
    საფინანსო-საბიუჯეტო კომიტეტი - კომიტეტის წევრი (01-05-2007 - 07-06-2008)

საპარლამენტო ჯგუფი

  • arrow
    ყაზახეთის პარლამენტთან მეგობრობის ჯგუფი - მეგობრობის ჯგუფის წევრი (13-07-2007 - 07-06-2008)